Daniel Hrivňák – Executive Chef

Home / Uncategorised / Daniel Hrivňák – Executive Chef
Daniel Hrivňák – Executive Chef

Daniel Hrivňák

začínal ako šéfkuchár v širšom centre Bratislavy v Zorno Restaurant. Jeho rukopis na jedlách si všimla aj Slovenská televízia, s ktorou spolupracuje dodnes a podieľa sa na rôznych reláciách. Jeho ambicióznosť postrehol aj niekdajší executive chef Red Monkey Group Marek Ort a ponúkol mu spoluprácu ako jeho Sous Chef. Bol poverený chodom talianskej reštaurácie PAPARAZZI a po jeho boku absolvoval významné eventy, akými je aj napríklad Ples v Opere. Neskôr sa prepracoval až na pozíciu šéfkuchára Paparazzi a pod jeho vedením sa realizovali aj cateringy spoločnosti RMG.

Po pol roku fungovania na tomto poste využil možnosť sebarealizácie v hoteli Holiday Inn v Trnave, kde povýšil miestnu gastronómiu na vysokú úroveň. Vďaka jeho tvrdej práci a dobre zostavenému týmu sa postupne podarilo navrátiť hotelu klientelu. Niekoľkonásobné výmeny riaditeľov v hoteli sa však dotkli aj jeho práce a následne ukončil spoluprácu s hotelom Holiday Inn Trnava. Tento fakt ho posunul o krok vpred a v súčasnosti jeho služby executive chefa využíva jedna z prominentných reštaurácií v Bratislave AuCafe.

Daniel je členom Gourmet Klubu a od roku 2005 držiteľom osvedčenia Diner Amical – Confrerie de la chaine des Rotisseurs. Každoročne sa zúčastňuje na live show SLOVAK FOOD FESTIVAL. Je víťazom súťaže Incheba Gastro cup 2011, držiteľom zlatej medajle Incheba Gastro Cup 2012, rovnako držiteľom bronzu Tatranský kuchár 2012 a semifinalista Česko-Slovenskej sútaže Primerba cup 2012. V roku 2013 sa zúčastnil medzinárodnej sútaže Biser Mora na Chovátskom ostrove Brač, kde v konkurencii 80 šéfkuchárov obsadil celkové 13 miesto. Taktiež je absolventom kurzou Barry Callebaut 2011 v Poľsku, Barry Callebaut 2012 v Belgicku a Molecular Base v Prahe 2013.

Pridaj komentár